Захворювання карієсом може мати безліч різноманітних причин, від недостатньо гарної гігієни ротової порожнини, до ослабленого імунітету або порушеного обміну речовин. Саме захворювання є порушенням твердих тканин зуба і подальшим руйнуванням емалі і дентину. Подібне захворювання вимагає невідкладного відвідування лікаря-професіонала для правильної діагностики, лікування та усунення можливих причин.
Причини виникнення карієсу
Найбільш поширеною причиною є утворення нальоту на поверхні зубів. М'який наліт утворюється в порожнині рота у всіх людей, але тільки якщо він не видаляється протягом достатнього часу (від 72 годин), він починає в'їдатися в емаль і руйнувати її, або твердіти і перетворюватися на зубний камінь.
Ступінь завданої шкоди карієсом у медицині поділяється на кілька стадій:
- каріозна пляма;
- Поверхнева;
- Середня стадія;
- Глибока.
На початковій стадії захворювання з'являється ледь помітна зміна на верхньому шарі емалі. Найчастіше діагностувати його здатний лише фахівець, тоді як сам пацієнт поки що й не здогадується про появу у нього каріозної плями. Друга стадія також може бути непомітною зовні, але проявити себе в деяких відчуттях. Наприклад: підвищена чутливість зуба, шорстка поверхня та невеликий біль при контакті із зараженою ділянкою. На середній стадії ураження зуба карієсом чутливість стає набагато більш вираженою. На будь-які перепади температури або механічну дію з'являється гострий біль. Зовнішні зміни також стають досить помітними, оскільки на цій стадії відбувається активне руйнування твердих тканин зуба та ураження все більших поверхонь карієсом. На завершальній, глибокій стадії зовнішні зміни, а також характеристики зуба значні. Поразка відбувається не лише на зовнішній частині, а й у кореневій системі, через що сильний біль може виникати і без будь-якого подразника, а сама по собі. Доведення до глибокої стадії карієсу загрожує пацієнту видаленням зуба, поставити зубний імплант.
Лікування карієсу
Фахівці рекомендують при найменших проявах дискомфорту в ротовій порожнині: біль, підвищену чутливість та інші неприємні відчуття, негайне відвідування стоматолога. На початковому етапі захворювання лікування відбувається найбільш безболісно та швидко, до того ж це дозволить уникнути розмноження бактерій та подальшого зараження. Сам процес лікування заснований на двох основних етапах - видалення уражених ділянок за допомогою свердління та заповнення дефекту пломбувальним матеріалом.
При середній та глибокій стадії ураження зуба може знадобитися додатковий, лікувальний шар, розміщений біля основи зуба. Така прокладка має протизапальну та активізуючу дентин дію. Завершальним етапом лікування є шліфування та полірування, саме ці процеси допомагають уникнути руйнування пломби та її корозії. Вектор стоматології ціна.