Лікування пародонтиту
Лікування легких форм пародонтиту зазвичай полягає у проведенні одного сеансу професійної гігієни порожнини рота, яка включає: зняття зубних відкладень, зняття зубного нальоту за допомогою апарату Air-Flow, медикаментозна обробка (промивання) пародонтальних кишень, покриття зубів фторлаком. При необхідності на ясенний край накладається лікувальна паста-пов'язка. Після цього пацієнту призначаються лікарські засоби, проводиться навчання гігієни ротової порожнини. Якщо пацієнт суворо виконує рекомендації лікаря-пародонтолога, згодом пародонтальні кишені зменшуються, зуби зміцнюються у яснах, ясна перестає кровоточити.
Локальний пародонтит
Буває, що пародонтальна кишеня виникає локально в ділянці одного міжзубного проміжку внаслідок неякісно виготовленої пломби або коронки. У цьому місці між зубами можуть застрягати залишки їжі, коронка або міст можуть давити на ясна. В цьому випадку необхідно провести кюретаж (вишкрібання) зубодесневого кишені. Найбільш ефективним є відкритий кюретаж із проведенням хірургічного розрізу. Після очищення кишені доцільно провести підсаджування кісткового матеріалу. У разі глибокої кишені матеріал необхідно ізолювати мембраною. З використанням нерезорбованих мембран з політетрафторетилену або силікону можливе закриття пародонтальної кишені практично за будь-якого ступеня ураження кісткової тканини.
Клаптева операція
При лікуванні середніх та тяжких форм пародонтиту найбільш кардинальною методикою, що забезпечують гарантований результат, є клаптева операція. Під місцевою анестезією виробляється хірургічний розріз, відкидається клапоть, проводиться видалення глибоких зубних відкладень, грануляцій, обробка медикаментозними антибактеріальними розчинами. Накладається лікувальна пов'язка, клапоть ушивається. Загоєння відбувається від кількох днів до 2-х тижнів. У цей період необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря, дотримуватися режиму харчування та здорового способу життя. Результати лікування пародонтологічних захворювань завжди безпосередньо залежать від ступеня мотивації пацієнта на одужання та його співпраці з лікарем.
Шинування зубів
Важливим способом лікування є шинування зубів – зв'язування їх у єдиний блок. Для цього використовується спеціальна стрічка зі скловолокна (Fiber-Splint або Ribbond), що скріплюється світловим композитом. За рахунок цього зуби зміцнюються та нормально функціонують при жуванні.
Вестибулопластика
Вестибулопластика (пластика напередодні ротової порожнини) рекомендується пацієнтам з дрібним напередодні, як профілактика рецесій ясен і пародонтиту. За даними проф. А.І.Грудянова, дрібне переддень зустрічається у 20% населення.
Вестибулопластика - це нескладна хірургічна операція, яка полягає в переміщенні мімічних м'язів, що прикріплюються до гребеня альвеолярного відростка, напередодні порожнини рота.
Вестибулопластику також застосовують з метою створення умов анатомічної ретенції повних знімних зубних протезів, для відновлення буферної функції напередодні порожнини рота при пародонтиті фронтальних зубів, а також при імплантації, коли високе прикріплення м'язів до альвеолярного відростка викликає ішемію і запалення десневой манжетки фун.
Профілактика та підтримуюча терапія
У сучасної людини самоочищення порожнини рота практично не відбувається, тому нам необхідне регулярне чищення зубів із застосуванням зубних щіток та флоссів – ниток для очищення міжзубних проміжків.
А для тих, у кого особиста гігієна ефективна не на 100%, наприклад, через недостатньо ретельне чищення зубів або особливості їх будови, необхідна регулярна професійна гігієна: видалення зубного каменю, зняття м'якого нальоту. Більшості з нас відвідування лікаря-пародонтолога чи гігієніста показано не рідше 2-х разів на рік. І звичайно слід негайно звертатися до лікаря при перших ознаках пародонтиту.
Стоматологічний центр А-Дента спеціалізується на лазерній имплантації зубів. Приходьте, і ми Вам допоможемо.